Visuotinė iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“

Birželio 7-15 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1-3 klasių mokiniai dalyvavo tradicija tapusioje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“.

Šiais metais ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, todėl iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“ vykdėme įvairiomis formomis. 1a klasės mokinė Diana Naruškevič paėmė interviu iš savo globėjos Ritos Guobienės, kurios profesija pardavėja, o tos pačios klasės mokinė Vilija Vilčinskaitė – iš savo tėčio Andrėjaus  Vavilovo, kurio profesija tekintojas – suvirintojas.

1b klasės mokiniai, prisijungę „Zoom“ platformoje, pristatė parengtus interviu.  Mantas Palažija papasakojo apie savo mamos, jau 25-erius metus dirbančios auklėtojos padėjėja, darbo subtilybes. Dirbant tokį darbą reikia kantrybės, būti darbščiam, atsakingam bei mylinčiam vaikus. Nors dirbant mėgstamą darbą nuobodu nebūna ir iššūkiai negąsdina, kaip teigė Manto mamytė, mielai išbandytų ir kitas profesijas. Linas Dervinis pakalbino savo mamą, dirbančią Švenčionių rajono savivaldybėje socialinės paramos skyriaus vyresniąja specialiste. Norint dirbti šį darbą reikia turėti ne tik aukštąjį išsilavinimą, bet taip pat išmanyti LR įstatymus, vyriausybės nutarimus, teisės aktus, sekti įstatymų pakeitimus, mokėti dirbti įvairiomis kompiuterinio raštingumo programomis. Dirbant privalu vadovautis socialinėmis kompetencijomis, turėti bendravimo įgūdžių, kadangi reikia tiesiogiai bendrauti su žmonėmis. Kiekvienas, kuriam svarbi kitų žmonių gerovė, turi socialinių įgūdžių, yra kruopštus bei nori gyvenimą sieti su socialiniais mokslais, galėtų realizuoti save tokio pobūdžio profesinėje srityje. Silvija Sinytė atskleidė savo mamos, Švenčionių seniūnijos seniūnės, darbo subtilybes. Dirbant šį darbą, privalu būti komunikabiliam, atviram, išmanančiam įstatymus ir, aišku, turėti lyderio savybių. Silvijos mamos teigimu, gerėjantis žmonių gyvenimas ir žinojimas, kad prie to gali prisidėti, yra ta varomoji jėga, kuri neleidžia nuleisti rankų ir suteikia begalinio džiaugsmo. Silvijos mamytė palinkėjo nebijoti ieškoti, atrasti savo kelią, klausytis širdies, nes tik taip galima atrasti veiklą, kuri kiekvienam tinka labiausiai.

2a klasės mokiniai susipažino su grožio salone ,,Ariada“ dirbančios Darijos Sokolovos mamos profesija. Mama Kazė Razmytė yra manikiūro meistrė. 2c klasės mokinės Gabrielės Misiūnaitės mama, jau 14 metų dirbanti Švenčionių užkardoje,  papasakojo  apie savo profesiją. Įvardijo, kad dirbant šį darbą labai svarbios tokios charakterio savybės, kaip ištvermė, kantrybė, stabilumas, taip pat reikia susitaikyti su išmaniojo telefono naudojimo draudimu tarnybos metu.

Gimnazistus taip pat įkvėpė susitikimas „Zoom“ platformoje su 2b klasės mokinės Deimantės Rakštelytės tėveliu Juozu Rakšteliu, kuris dirba IGNITIS grupėje ESO apskaitų komandos vadovu. Juozo darbo stažas šioje įmonėje jau 20 metų.  Viso susitikimo metu jis skatino mokinius mąstyti, atsakyti į klausimus, pateikti savo nuomonę. Buvo apžvelgta elektros istorija Lietuvoje. Svečias kalbėjo apie tai, kaip išgaunamos dujos, kur jos naudojamos, koks yra dujų kelias iki mūsų namų. Nemažą dėmesį Juozas skyrė atsinaujinančių energijos šaltinių analizei, kėlė taupaus energijos vartojimo klausimus. Savo įdomų pranešimą pagyvino filmuota medžiaga. Aktyviausiems nuotolinio susitikimo dalyviams J. Rakštelis skyrė dovanėlių.

Mokiniai daug įdomaus sužinojo apie savo klasės draugų tėvelių profesijas, profesijų ypatumus, taip pat pasimokė, kaip tinkamai imti interviu, pasijuto jaunaisiais žurnalistais.

Karjeros koordinatorė A. Abramovičienė