Virtuali konferencija „Įdomu. Šiuolaikiška. Įgyvendinama“

Gruodžio 11 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenė rinkosi į netradicinę virtualioje aplinkoje vykusią mokinių konferenciją „Įdomu. Šiuolaikiška. Įgyvendinama“. Mokinių tarybos inicijuotą renginį vedė gimnazijos prezidentė Dagnė Maslianikaitė. Gimnazijos direktorė Rima Razmienė pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė puikia iniciatyva šiuo visiems nelengvu laiku sukviesti tiek daug dalyvių pasikalbėti, pasiklausyti kitų, o gal tik pažvelgti į akis ir nusišypsoti.

Pirmos konferencijos dalies svečias hiphopo dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras kvietė diskutuoti apie tai, kas rūpi kiekvienam: tikrąsias vertybes, laimės receptą, šių dienų aktualijas, savanorystę ir kitas svarbias temas. Tvirta pašnekovo nuostata bet kuriuo klausimu, nuoširdus, atviras žodis įkvėpė ne vieną renginio dalyvį klausytis širdies balso ir visada veikti tai, kas įdomu ir reikalinga. Svaras pažadėjo pasikeitus situacijai atvykti į Švenčionis ir gyvai pabendrauti su tais, kurie dėl laiko stokos nespėjo užduoti savo klausimo ir išgirsti atsakymą. Dėkojame Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Ingai Varnienei, pakvietusiai įdomų pašnekovą Gabrielių Liaudanską-Svarą į mokinių konferenciją.

Po pertraukos turėjome galimybę atsidurti jaunųjų mokslininkų forume ir išgirsti, ką jie tyrinėjo, kokias išvadas padarė, ką atrado ar į ką pažvelgė naujai. Jaunieji mokslininkai – tai mūsų gimnazijos mokiniai, pristatę įvairių sričių tiriamuosius darbus. Augustė Ivanova ir Austėja Verikovskaitė (8c kl.) tyrinėjo mūsų krašto piliakalnius ir sukūrė filmą „Gimtinė pro rasos lašą“. Mokines konsultavo istorijos mokytoja Ramunė Rumbutytė-Li. Chemijos ir biologijos sričių projektą apie lūpų balzamo gamybą „Lūpos kaip vyšnios, kokios jos ryškios“ pristatė Žemyna Kazlauskytė (IVa kl.), „Medžiagų tyrimas gamtiniais indikatoriais“ – Rokas Petrovičius (Ia kl.). Mokinius konsultavo chemijos mokytoja Virginija Cicėnienė. Kiekvienam konferencijos dalyviui buvo naudinga pasiklausyti Elioto Bartkevičiaus, Kasparo Masevičiaus, Dovydo Čepo, Motiejaus Diskos (IIb kl.) atlikto fizikos srities tyrimo „Mus supanti aplinka. Ką galime pakeisti?“ pristatymo. Šis tyrimas, kuriam vadovavo fizikos mokytoja Daiva Jasiulionienė, bus tęsiamas. Dar vieno tyrimo „Stebuklingas kortų magijos pasaulis“ autorius Artiom Garbul (IIa kl.) pasakoja: „Kortų triukais susidomėjau prieš porą metų. Kodėl susidomėjau? Ogi dėl jausmo, kurio nemoku paaiškinti, ir efekto, kuris lieka, kai pasižiūri į rodomus triukus. Todėl ir pradėjau pats mokytis juos rodyti. Kortų magija – tai yra ir stebuklingas, bet kartu ir paprastas dalykas, kurio yra lengva išmokti kiekvienam.“ Patys patyrę atradimo džiaugsmą, mokiniai nori pasidalinti juo su kitais, tad ši konferencija suteikė tokią galimybę ir paskatino kitus veikti.

Labai įdomi ir nuoširdi trečia konferencijos dalis, kurios pradžioje nuskambėjo virtualus lektorės, žurnalistės, asmeninio augimo trenerės Lidijos Laurinčiukienės sveikinimas ir palinkėjimas. Ji atkreipė dėmesį į bene svarbiausią mokiniams ir jų tėvams iškylančią problemą – karjeros planavimą, akcentavo, kad bus ir pakilimų, ir nusileidimų, linkėjo nesusirgti didybės liga, atsidūrus „duobėje“ iš jos saugiai išlipti ir visada daryti tai, kas patinka.  Šią konferencijos dalį moderavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Jasiulionienė ir anglų kalbos mokytoja Diana Galatiltienė. Jos kalbino buvusius gimnazijos mokinius Viltę Stefaniją Duksaitę, Smiltę Jonušaitę, Miglę Slabadaitę, Ronaldą Buroką, Andrėją Navickaitę, Gintarę Ždanaitę, Paulių Svarauską, Darių Jakubauską, Edviną Sinkevičių, Tomą Stuglį, Ernestą Janušauskaitę, Algimantą Šimkūną, Arensą Milaševskį, Kamilę Razmytę, Gretą Razmytę, prisijungusius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio šalių. Klausantis jų sėkmės istorijų džiaugėsi širdis – kokie gabūs ir darbštūs Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai. Jie puikūs savo sričių specialistai, gyvena įdomų, turiningą gyvenimą, daug keliauja ir nenori sustoti, kelia sau vis daugiau tikslų. Svarbiausia, kad jie didžiuojasi tuo, jog mokėsi būtent čia, o jeigu reikėtų vėl pasirinkti mokymosi įstaigą, grįžtų net nesuabejoję.

Konferencijos „Įdomu. Šiuolaikiška. Įgyvendinama“ dalyviai turės apie ką pamąstyti. Jaunam žmogui tai motyvuojantis renginys, kuris skatina įsiklausyti į save, aplinką, atsakingai rinktis karjeros kelią ir, be abejo, tobulėti.

Daugiau konferencijos akimirkų, užfiksuotų mokytojo V. Cicėno,  galite rasti čia.