Sustabdytos akimirkos (arba „Pėdsakų“ kolekcija)

Būrelio „Gamtos tyrėjai ir saugotojai“ užsiėmimų metu mokytoja Lilija pasiūlė tapti gyvūnų pėdsakų detektyvais. Naujai pasnigus, pradėjome stebėti savo kiemus ir ant sniego aptikome naminių gyvūnų (kačių, šunų) pėdsakų, juos palyginome. Darėsi vis smalsiau: „Kas gi lankosi toliau nuo mūsų kiemų?“ Stebėjimus tęsėme pasivaikščiodami pamiškėse… Kuo labiau tolome nuo namų, tuo daugiau atradimų mūsų laukė ir buvo vis smalsiau. Tam, kad surastume kuo įvairesnių pėdsakų, į pagalbą pakvietėme tėvelius ir senelius. Tarp jų atsirado ir medžiotojų, kurių sukauptų žinių užtektų netgi rašant knygą apie miško gyvūnus.
Pėdsakų aptikome Medišonių kaime, Raudonlaukio ūkyje, Lygumų 2 gyvenvietės pamiškėje, Vidutinės kaime, Saulėtekio sodų bendrijoje, Adutiškio laukuose, šalia Žūkonių kaimo, Jančiūnų kaime, prie Vyštučio ežero, Bačkininkų kaime. Pavyko rasti įvairių pėdsakų ir net fotografuoti jų savininkus.

Iš padarytų nuotraukų sugalvojome sukurti virtualią parodą. O didžiausi pėdsakų detektyvai – tai Rusnė, Živilė, Eglė, Dominykas, Faustė, Elzė, Arminas, Geilė, Goda. Padarėme unikalių žiemos kadrų, dalyvavome labai sėkmingoje fotografijų medžioklėje. Nors daugelis kadrų nebus tokie, kokių norėtų profesionalūs fotografijų medžiotojai, bet užfiksuotos nuotraukos teikia mums ir aplinkiniams džiaugsmo.

Būrelio „Gamtos tyrėjai ir saugotojai“ narė Goda Mamiūnaitė

Filmuką kūrė šio būrelio narė Rusnė Semaškaitė