Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

Europos Sąjunga skatina kalbų mokymąsi visą gyvenimą, pripažįsta kalbų įvairovės kultūrinę vertę. Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Šiais metais minime Europos kalbų dienos dvidešimtmetį.

Kasmet užsienio kalbų mokytojų iniciatyva šią dieną pažymime ir mūsų gimnazijoje. Kelias dienas prieš Europos kalbų dieną mokytojai organizavo įvairias veiklas. IIa klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Loreta Alioniene pamokos metu dalyvavo protmūšyje, skirtame Europos kalbų dienai, vertė žodį ,,labas“ į įvairias Europos kalbas.

IIb klasės mokiniai per anglų kalbos pamoką kartu su mokytoja Diana Galatiltiene iš žurnalų iškarpų kūrė Europos šalių simbolikos koliažus ir po to juos pristatė anglų kalba. IVa ir IVb klasių mokiniai žaidė Kahoot viktoriną apie Europos kalbas.

Mokytojos Svetlana Kraujalienė ir Danuta Voitechovič organizavo netradicinę integruotą anglų ir rusų kalbų pamoką, kurios metu IIa klasės mokiniai sužinojo įdomių faktų apie Europos kalbų dieną, atliko vertimo užduotis.

Mokytojos Janina Jarmolovskaja ir Edita Tomašauskienė su III gimnazijos klasių mokiniais per rusų kalbos pamoką organizavo konkursą „Išklausyk, išversk, papasakok”. Dvi komandos išbandė savo jėgas vertėjų srityje.

Rusų kalbos mokytoja Ala Manačina 7b, 7c ir 7a klasių mokiniams pravedė Flippyti viktoriną, kurios tema – „Aš noriu geriau išmokti rusų kalbą“. Klasės mokiniai buvo suskirstyti į grupes, turėjo išrinkti komandos kapitoną, sugalvoti komandos pavadinimą. Mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo veikloje, atsakinėjo į klausimus, rinko taškus.

Adutiškio skyriuje vyko integruotas rusų kalbos ir dailės projektas „Po Europos kalbų skėčiu”. 6–8 ir I–II klasių mokiniai iliustravo angliškas, vokiškas, lietuviškas ir rusiškas dainas, lopšines ir parengė stendą.

Tokie renginiai skatina kalbų mokymosi įvairovę, ugdo pagarbą visoms Europos kalboms ir kultūroms. Mokiniai turi galimybę tobulėti, motyvuotai mokytis užsienio kalbų.

Rusų kalbos mokytoja D. Voitechovič