Priešvelykinis vakarojimas „Jau pavasaralis“

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos menų savaitės renginius vainikavo kovo 31 d. vakare virtualioje aplinkoje vykęs priešvelykinis vakarojimas „Jau pavasaralis“. Menų ir technologijų mokytojai kartu su mokiniais perengė pavasario pradžią simbolizuojančių paukščių sugrįžimo ir Velykų švenčių programą. Gimnazijos bendruomenė: mokiniai, mokytojai ir tėveliai – klausėsi Renatos Sliesoraitytės pasakojimų apie Velykų papročius gražiausia mūsų krašto tarme, mokinių atliekamų paukščių mėgdžiojimų, senojo folkloro giesmių, pokštavimų (mokinius rengė muzikos mokytoja Jolita Budrytė-Abromavičienė). Virtualioje parodoje mokiniai ir mokytojai puikavosi iškėlę inkilus grįžusiems sparnuotiems giesmininkams. Kūrybinėse etnodirbtuvėse technologijų mokytoja Jolanta Šisterova mokė sukurti velykinį karpinuką, o dailės mokytoja Jūratė Vitkauskienė – tradiciniais raštais išskutinėti margutį. Technologijų mokytoja Jurgita Travkina pristatė Vilniaus verbas, o Arvydas Čereškevičius nuotaikingai pasakojo apie Velykų žaidimus, kiaušinių ridenimą, gudravimus, mokė, kaip pasigaminti lovelius margučiams ridenti. Vakaro dalyvius nustebino tradiciniais instrumentais grojanti ir puikiai tarmiškai porinanti Diskų šeimyna. Virtualaus vakarojimo vaizdo siužetus sujungė mokytojas Mindaugas Vitkauskas. Artėjančių šv. Velykų proga bendruomenę pasveikino gimnazijos direktorė Rima Razmienė. Vakarojimo organizatoriai dėkojo mintimis, širdimi buvusiems kartu. Nieko nėra gražiau nei sava tarmė, gimtinės takeliai, sugrįžusių paukštelių giesmė, gyvenusių kartu brangus prisiminimas. Išlikime kartu, saugokime visa tai, kas padovanota dangaus ir mūsų pačių mylimiausių, brangiausių žmonių.