Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausio įvykius, kai siekdami laisvės Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

 

Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 2020 metų sausio 13 dienos rytą visų Švenčionių Zigmo Žemaičio  gimnazijos kabinetų languose suspindo žvakučių šviesa, o mokytojai su mokiniais, žiūrėdami vaizdo įrašus, prisiminė ir pagerbė žuvusių už tėvynės laisvę atminimą.

Po to visi išėjome į gimnazijos kiemą, kur jau liepsnojo laužas, primenantis 1991-uosius metus, o netoli jo sužydo mažytė neužmirštuolių pievelė. Simboliška, kad šiandien ir gamta padėjo mums prisiminti tautos didvyrius – iškritęs sniegas paryškino mėlynų neužmirštuolių spindėjimą ir laužo liepsnos raudonį.

Sugiedotas tautos himnas, išklausytas gimnazijos prezidentės kreipimasis, perskaitytos žuvusiųjų pavardės – visa tai suvienijo susirinkusius prie laužo mokinius ir mokytojus, susiejo su visos Lietuvos žmonėmis. Na, o klausydamiesi Eurikos Masytės dainos „Laisvė“, visi susimąstėme ne tik apie žuvusius 1991 metų sausio 13 dieną, bet ir apskritai apie aukos prasmę.

Nuotraukos mokytojo Virgilijaus Cicėno