Netradicinė istorijos pamoka „Laiko neužmiršti vardai“

Lietuviais esame mes gimę,
Lietuviais norime ir būt!
Tą garbę gavome užgimę,
Jai ir neturim leist pražūt!
(J. Zauerveinas)

Vasario 13 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė istorijos pamoka. Gimnazijos choro, vadovaujamo mokytojo K. Pranskaus, atliekama „Tautiška giesmė“, daina „Mano vardas – Lietuva“ suvienijo visą bendruomenę ir sutelkė netradicinei pilietiškumo pamokai, skirtai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Šia proga visus pasveikino gimnazijos direktorė Rima Razmienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Jasiulionienė, buvo įteiktos padėkos labai gerai besimokantiems mokiniams, olimpiadų nugalėtojams, kitų renginių dalyviams. Gimnazijos bendruomenės pasveikinti ir įteikti jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimus atvyko Švenčionių rajono policijos komisariato viršininkė Daiva Britovienė. „Laiko neužmiršti vardai“, – taip pavadinta šios dienos istorijos pamoka tęsėsi: stebėtas filmas apie Lietuvos valstybės atkūrimą, netradiciškai pristatyti visi Nepriklausomybės akto signatarai.

Taip jau Lietuvos istorijoje susiklostė, kad Lietuva turi du gimtadienius: netrukus švęsime ir Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tad renginyje buvo pristatytas dailės, technologijų ir pilietiškumo projektas – projekcija „Gediminaičių stulpai“. Šventinę nuotaiką kūrė gimnazistų atliekami lietuvių liaudies šokiai, dainos, mokinių parengta literatūrinė kompozicija „Lietaus daina“.

Daugiau mokytojo V. Cicėno užfiksuotų šventės akimirkų galite pamatyti čia.