Nepamirštamos emocijos Kaltanėnų turizmo ir ugdymo centro stovykloje

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai spalio 8–9 dienomis puikiai praleido laiką Kaltanėnų turizmo ir ugdymo centro stovykloje. Atvykę visi įsikūrė jaukiuose kambariuose ir leidosi į savęs tobulinimo, žinių kaupimo, naujų emocijų patyrimo kelią. Pirmiausia vyko konferencija apie Europos ateitį. IIIb klasės mokinys Linas Dervinis papasakojo, kaip kiekvienas gali prisidėti prie gamtos saugojimo Europoje ir Lietuvoje, pateikė begalę pavyzdžių, norėdamas įrodyti, jog ateitis yra kiekvieno iš mūsų rankose. Jis praplėtė mokinių akiratį, papasakojo, kaip Europos Sąjunga prisideda prie klimato kaitos stabdymo bei paruošė daug įdomių žaidimų (Lino pranešimo tema „Ateitis yra tavo rankose“).

Atmintyje ilgam išliks vakaronė prie laužo kartu su buvusia gimnazijos mokine Agne Paulavičiūte. Jos dainuojamos dainos palietė kiekvieno širdį, o nuoširdūs pokalbiai sukūrė jaukią atmosferą. Kiekvienas, žvelgdamas į liepsnojantį laužą, klausydamasis ramios muzikos, galėjo prisiminti įvairius išgyvenimus, pagalvoti, koks iš tikrųjų yra svarbus gyvas bendravimas. Po nuostabaus pasibuvimo kartu po atviru dangumi prie laužo mokiniai leidosi į „naujų idėjų ieškojimą“ kiek neįprastu būdu – vyko Gongų terapija. Tai atsipalaidavimo metodas, kai visi, atsigulę ant nugarų, tyliai klausydami mušamų gongų ir kitų instrumentų garsų kontrasto, pamiršta įvairius rūpesčius, pasineria į savo vidinį „aš“.

Kita diena prasidėjo seminaru „Komandos formavimo ypatumai“ kartu su lektore Lidija Laurinčiukiene. Pradžioje visų laukė išbandymas – suburtos grupelės turėjo pakelti du narius ir pernešti į kitą pusę. Mokiniai pasitikėjo vieni kitais ir užduotį atliko puikiai. Buvo labai nuostabu, kad komandoje esanti pavaduotoja Daiva Jasiulionienė taip pat pasitikėjo mokiniais ir net nebandė atsitraukti nuo šio išbandymo. Seminaras išties buvo energingas, kupinas visko, kas susiję su lyderyste ir komanda. Tik nenustebkite, jeigu koridoriuje pamatysite mokinius, stipriai trinančius delnus, klapsinčius pirštais, plojančius arba maloniai mojuojančius jums.

Įdomi veikla, dainos, šokiai, atviras bendravimas, nauji draugai – visa tai galima buvo patirti per vieną išvyką. Mokinių nuomone, pats nuostabiausias dalykas po labai ilgo laiko šitaip susiburti kartu. Kaip smagu yra jausti vienas kitą šalia…

Justina Simonaitė,

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių prezidentė