Minėjome Tolerancijos dieną

Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti nuo 2003 metų kasmet inicijuoja šios dienos minėjimą. Tai yra šios komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos visų klasių mokiniai aktyviai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Dėl pandemijos sąlygų negalime būriuotis, todėl paprašėme kiekvienos klasės padaryti plakatą šia tema ir  lapkričio 16 d. pakabinti ant savo klasės durų. Labai džiugu, kad tą dieną plakatai puikavosi ant kiekvienos klasės durų.  Galėjome pasidžiaugti ir pasigrožėti net 44-iais piešiniais, koliažais, aplikacijomis, maketais Tolerancijos miesto, apie kurį svajojame, kuriame norėtume gyventi, tema.

Komisija išrinko ir išsiuntė organizatoriams po du kiekvienos amžiaus grupės ir specialiųjų klasių mokinių darbus. Dėkojame visiems akcijos dalyviams ir tikime, kad, kurdami Tolerancijos miesto vaizdą, susimąstėte apie tai, kaip gera būtų gyventi tokiame mieste. Tad visi kartu ne tik piešiniuose, bet ir realybėje kurkime tokį miestą ir dažniau šypsokimės vieni kitiems.

Socialinės pedagogės Jurgita Petrovičienė, Tatjana Šalakitskaja, Teresa Godlevskienė