Minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Į nedidelį žemės sklypelį,

vadinamą Lietuva.

Žvilgsnį, mintį ir širdį

Joje panardinsiu… (Justinas Marcinkevičius)

2021 m. kovo 11 d. sukanka 31 metai, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę. Kovo 11-oji primena mums, kokią didelę dovaną esame gavę – laisvę. Esame laisvi kalbėti ir rašyti lietuviškai, laisvai reikšti savo mintis, norus, jausmus ir emocijas, džiaugtis, palaikyti vieni kitus, mylėti ir didžiuotis savo Lietuva.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenė Kovo 11-ąją šiemet minėjo netradiciškai. Mokinių Tarybos iniciatyva kovo 5 d. grupė mokinių ir mokytojų jungėsi į virtualioje erdvėje vykusią pilietiškumo pamoką „Dirbu Lietuvai“. Renginio moderatorė gimnazijos prezidentė Dagnė Maslianikaitė pristatė svečius – Švenčionių rajono merą Rimantą Klipčių, mero pavaduotoją Violetą Čepukovą bei mero patarėją Eriką Demidovą. Susirinkusius į šią netradicinę pamoką sveikino gimnazijos direktorė Rima Razmienė ir linkėjo kurti Lietuvą, gražinti ją ir puoselėti.

Svečių pasisakymai, atsakymai į mokinių klausimus buvo labai naudingi jaunoms, dar besiformuojančioms, ieškančioms savo gyvenimo kelio asmenybėms. Mokiniai klausėsi pasakojimų, kokį kelią kiekvienas iš jų turėjo nueiti, kad taptų politikais, žmonėmis, kuriems rūpi mūsų rajono bei visos šalies ateitis. Buvo įdomu išgirsti, koks visuomeniškas jau nuo pat mažų dienų buvo rajono meras Rimantas Klipčius, kaip mero pavaduotojai Violetai Čepukovai besimokant mokykloje patiko dalyvauti meninio skaitymo konkursuose ir kituose renginiuose, o mero patarėjui Erikui Demidovui keliaujant pravertė vokiečių kalbos žinios, įgytos mokykloje.

Mokinių klausimai buvo įvairūs – jie domėjosi, ar politikai priklauso partijoms, ar dažnai susitinka su rinkėjais, kokių charakterio savybių reikia politikui, ar svarbu turėti aukštąjį išsilavinimą. Paklausti, ar turi autoritetų, į kuriuos lygiuojasi dirbdami Lietuvai, vardijo nemažai garsių asmenybių, tokių kaip A. Smetona, J. Basanavičius. Gera girdėti, kad rajono meras prioritetu laiko švietimo sistemos stiprinimą ir akcentuoja, kad tai nėra tik pastatų naujinimas, o ir investicija į laboratorijų, erdvių, įrangos, reikalingų mokymuisi, tobulėjimui, kūrimas.  Dėkojame politikams už naudingą, įdomų dialogą su gimnazijos bendruomene.

Kovo 10 d. šventinė nuotaika užvaldė kiekvieno gimnazijos bendruomenės nario širdį – virtualioje erdvėje tuo pačiu laiku turėjome galimybę stebėti mokinių ir mokytojų sukurtą vaizdo įrašą, skirtą Kovo 11-ajai, Nepriklausomybės atkūrimo šventei.

Kviečiame visus peržiūrėti įrašą ir pamąstyti, ką kiekvienam reiškia ši visai tautai svarbi data.

Nuotraukos mokytojo Virgilijaus Cicėno