Kviečiame užsukti į gimnazijos fizikos kabinetą

Kovo 10 dieną fizikos kabinete rinkosi fizika besidominantys mokiniai ir gimnazijoje dirbantys gamtos mokslų mokytojai. Susitikimo tikslas – pristatyti 2021 metų pabaigoje įsigytas naujas Vokietijoje pagamintas fizikos priemones.

Fizikos mokytoja Daiva Jasiulionienė pasidžiaugė, jog prieš keletą mėnesių gimusi idėja – surinkti visą galimą informaciją apie gimnazijoje dirbusius visus fizikos mokytojus – virto realybe. Kabinete įrengtas stendas, kuriame publikuojama trumpa informacija apie fizikos mokytojus. Mokytoja Daiva dėkojo už pagalbą lietuvių kalbos mokytojai Laimai Juodagalvienei, technologijų mokytojai Jolantai Šisterovai ir Ia gimnazijos klasės mokinei  Augustei Rutkovskytei.

Susitikimo metu buvo pristatyti ir didieji fizikos rinkiniai. Tai Vokietijoje pagamintos fizikos priemonės, kurių pagalba galima pademonstruoti 100 eksperimentų. Vieną rinkinį sudaro du priemonių lagaminai, o kiekviename jų – po du padėklus įvairiausių priemonių. Iš viso gimnazija įsigijo 6 komplektus tokių rinkinių.

I-ų ir III-ių gimnazijos klasių mokiniai visiems susirinkusiems pademonstravo keletą eksperimentų – magnetinių laukų sąveiką, elektrinio variklio veikimo principą, fotoaparato veikimą ir kt. Ib gimnazijos  klasės mokinys Nikita Platonovas pristatė  atliktus tiriamuosius  darbus: elektromagnetinio lauko stipris įvairiuose buityje naudojamuose prietaisuose ir kūno spalvos įtaka jo sugeriamai energijai.

Tokios praktinės užduotys žymiai geriau padeda suprasti gamtoje vykstančius fizikinius reiškinius, suvokti bendrą pasaulio vaizdą, susieti žinias su realiai supančia aplinka.

Visus, kurie domisi šiuo gamtos mokslu, kviečiame užsukti į gimnazijos fizikos kabinetą.

Daugiau renginio akimirkų, užfiksuotų mokytojo V. Cicėno, rasite čia.