Konkursas „Jaunimas Europos miškuose“

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos I c klasės mokinės Augustė ir Justina spalio 22 d., penktadienį, praleido neįprastai. Jos ne tik grožėjosi gamta, džiaugėsi naujų draugų kompanija, bet ir konkurse „Jaunimas Europos miškuose“ pelnė garbingą 1-ąją vietą. Merginos pirmame konkurso etape pristatė darbą tema „Miškas klimato kaitos kontekste“. Antrasis etapas buvo ne iš lengviausių, mat jame buvo testas, sudarytas net iš 50 klausimų anglų kalba apie visus Europos miškus, valstybes bei klimato kaitą. Visas sukauptas žinias mokinės galėjo pritaikyti atlikdamos praktinę užduotį. Trečiame etape konkurso dalyviai turėjo surinkti kuo daugiau įvairių medžio lapų, kankorėžių, uogų, nufotografuoti kuo daugiau vietų, kuriose galėtų gyventi miško žvėreliai, ir papasakoti apie tai. Pirmame ir trečiame etapuose mūsų gimnazijos mokinės išsiskyrė išradingumu, energija bei lyderių savybėmis. Viso konkurso metu merginos rėmėsi tokia tiesa: „Keičiasi ne klimatas, o žmogus, tad nustokime kalbėti ir pradėkime daryti.“ Augustė ir Justina parodė savo bendruomeniškumą, pasiūlė kitiems bendradarbiauti, tad lauksime bendrų projektų su kitų mokyklų mokiniais.

Augustė ir Justina mano, kad mokiniams būtų naudinga informacija apie Europos miškus bei klimato kaitą, todėl siunčią nuorodą, kurioje sukaupta visa informacija apie tai.

Biologijos mokytoja O. Gončarova,

I c kl. mokinės Justina ir Augustė