Kokios kokybės vanduo tiekiamas Švenčionių miesto gyventojams?

Mūsų miesto gyventojams tiekiamas požeminis vanduo yra apsaugotas nuo išorinės taršos, tačiau intensyvi žmogaus veikla nuolat teršia aplinką ir gali susidaryti sąlygos kenksmingoms medžiagoms pakliūti į vandenį, todėl būtina nuosekli ir nuolatinė geriamojo vandens kontrolė. Tam tikslui Švenčionių mieste Vidžių gatvėje pastatyti nauji vandens valymo įrenginiai. Gruodžio 7 d. Ib klasės mokiniai lankėsi bendrovės ,,Vilniaus vandenys“ Švenčionių skyriuje. Mokiniai apžiūrėjo vandens valymo įrenginius, susipažino su vandens valymo etapais: kaip vanduo prisotinamas deguonies, kaip filtruojamas, kaip atliekami geriamojo vandens tyrimai. Šios edukacinės išvykos metu išsiaiškino, kad aptarnauti tokius įrenginius reikia inžinerinio išsilavinimo. Mokiniai sužinojo, kaip vanduo nuo gręžinio atkeliauja į mūsų namus, įsitikino, kad Švenčionių miesto gyventojams tiekiamas vanduo yra saugus ir kokybiškas.

Biologijos mokytoja Lilija Rutkovskaja