Kalėdų stebuklas

Prieš Kalėdas mokyklose tvyro šventinė nuotaika: mokiniai kuria scenarijus, repetuoja, ruošiasi kalėdiniams pasirodymams. Šiais metais Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje kaip ir kitose ugdymo įstaigose tylu, nes šalyje paskelbtas karantinas visus įkalino namuose. Pasirodo, tai neišgąsdino gimnazijos bendruomenės – puikiausi kalėdiniai renginiai įvyko virtualioje aplinkoje. Pirmieji šioje erdvėje susitiko pradinių klasių mokiniai, po to – 5–8 klasių atstovai ir vėliausiai – I–IV klasių gimnazistai.

Visus susirinkusius sveikindama su artėjančiomis šventėmis gimnazijos direktorė Rima Razmienė linkėjo, kad ateinantys metai atneštų kuo mažiau netikėtų, nemalonių staigmenų, pasidžiaugė, kad tokia bendrystė virtualioje erdvėje dabar labai reikalinga. Įspūdingas buvo Gimnazijos tarybos atstovų virtualus sveikinimas, iš kurio sklido begalinė šiluma ir meilė. Turėjome galimybę pasigėrėti įvairių parodų dalyvių darbais: akį džiugino tvarių kalėdinių eglučių, miniatiūrų ir dekoracijų nuotraukos, projekto „Keičiamės patys – keičiame pasaulį“ dalyvių užfiksuotos akimirkos. Labai gera kalėdinio renginio organizatorių idėja buvo surinkti mokytojų vaikystės Kalėdų nuotraukas ir jas pristatyti skambant vaikiškoms tų laikų dainelėms, animacinių filmukų muzikai.

Labiausiai prikausčiusi visų dėmesį šio virtualaus renginio dalis – klasių pasirodymai. Viskas kaip realiame renginyje – ir Kalėdų Senis, ir Snieguolė, ir dovanos… Mokinių išradingumas beribis – kiekviena klasė sukūrė virtualų pasirodymą. Girdėjome labai daug gražių sveikinimų, matėme vaizdų, kaip mokiniai ruošiasi Kalėdoms ar kaip kovoja su Grinču, pasišovusiu Švenčionyse iškirsti visas žaliaskares, netgi turėjome galimybę pažaisti internetinį žaidimą, atsakyti į klausimus apie Kalėdas, parungtyniauti. Kalėdų Senis ir jo padėjėja Snieguolė gėrėjosi pasirodymais ir gyrė kiekvieną, kvietė visus šokti, linksmintis ir pažadėjo nusiųsti savo pagalbininkus į kiekvieno namus su dovanomis.

Tikite Kalėdų stebuklu? Mes tikime – ši kalėdinė pasaka mums virto mažyčiu stebuklu. Taip pat tikime, kad išsipildys labai didelis viso pasaulio žmonių noras nugalėti pandemiją, ir vėl galėsime laisvai bendrauti. Šviesių, džiaugsmingų Kalėdų, linksmų Naujųjų Metų!

Daugiau šio puikaus renginio akimirkų, užfiksuotų mokytojo Virgilijaus Cicėno, galite pamatyti čia.

(1), (2), (3)