Įsimintinos devintokų krikštynos

Visi suprantame, kokios svarbios mums yra tradicijos, kurias reikia puoselėti, kad neišnyktų visai. Viena seniausių mūsų gimnazijos tradicijų – devintokų krikštynos. Šiais metais vykusios šventės akimirkų turbūt niekada nepamirš gimnazijos pirmų klasių mokiniai. Vos apie artėjantį įvykį sužinoję visi ėmė jam ruoštis – ilgai ir apgalvotai rinkosi, kuo apsirengti, ruošė klasių prisistatymus. Tiesa, šiais metais krikštynų tema nebuvo įprasta – devintokų buvo paprašyta apsirengti juodai, įsijausti į mafijos nario „kailį“. Šventės dienai atėjus, mokiniai buvo maloniai nustebinti – koridorių stendai išpuošti balionais, ant palangių pridėliota krepšių, pilnų „pinigų“. Didžiausią nuostabą kėlė renginio organizuotumas. Visi dešimtokai, rengę šventę mums, buvo puikiai suplanavę visą dieną. Net pirmosios pamokos metu buvo „įsiveržta“ į klases. Pirmos pertraukos buvo skirtos tam, kad mokiniai parodytų, kaip moka bendradarbiauti – reikėjo saugiai pergabenti balionus per mokyklą, pilną pieštukais apsiginklavusių dešimtokų. Čia mokiniai rodė savo originalumą – vieni „kontrabandą“ gabeno paslėpę kuprinėse, kiti mėtė balionus pro langą apačioje laukiantiems komandos nariams. Vėliau laukė ir daugiau be galo įdomių žaidimų – pabėgimas iš kambario, pagrobto komandos nario paieškos. Bet visos linksmybės prasidėjo dienai einant į pabaigą – atvyko ne kas kitas, o šauliai. Mokiniai kaip per tikras pratybas buvo nuvesti į lauką – ten jų laukė nemažai linksmų, fizinės jėgos reikalaujančių užduočių. Viskas buvo taip puikiai parengta ir suplanuota, kad devintokai nejučia paliko mokyklą ir atsidūrė nepriekaištingų pratybų lauke. Smagiai pasportavus, vedėjai pakvietė klases prisistatyti. Visų klasių mokiniai parengė puikius pasirodymus – nuo savo vertybių pristatymo iki mafijos narių pasiskirstymo klasėje. Joks tekstas neperteiks visų išgyventų emocijų ir jaudulio, todėl tiesiog noriu pasakyti AČIŪ visiems dešimtokams, suorganizavusiems tokį puikų renginį.

Augustė Ivanova, Ic kl.

Nuotraukos – Aušrinės Labogaitės