Europos kalbų dienos atgarsiai gimnazijoje

Nuo 2001 metų  Europos Tarybos iniciatyva rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Tai  puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti  mokytis kalbų, taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę. Kasmet užsienio kalbų mokytojų iniciatyva šią dieną minime ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo mokytojų organizuotuose protmūšiuose, netradicinėse pamokose. Visuose mokyklos aukštuose vyko piešinių parodos, skambėjo muzika įvairiomis Europos kalbomis. Rusų kalbos mokytoja Ala Manačina 6b, 6c, 7a, 7b, 8a  klasių mokiniams pravedė Flippiti viktoriną tema „Aš noriu geriau išmokti rusų kalbą“. Mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo veikloje, atsakinėjo į klausimus, rinko taškus.

Adutiškio skyriuje vyko integruotas užsienio kalbų (rusų, anglų) ir dailės projektas „Europos kalbų diena“, kurį organizavo mokytojos Kristina Grigel, Jolita Samanovičė  ir Janina Dindienė. Mokiniai nupiešė daug puikių piešinių, kuriais papuošė mokyklos koridorius.

Rusų kalbos mokytojos Edita Tomašauskienė ir Danuta Voitechovič rugsėjo 25 d. III gimnazijos klasių mokiniams organizavo intelektualų orientacinį žaidimą „Ką žinai apie Europos šalis?“.    IIa klasės mokiniai dalyvavo  protmūšyje. III gimnazijos klasės bendrinio kurso mokiniai su anglų kalbos mokytoja L. Alioniene vertė žodį „labas“ į 15 Europos kalbų, žaidė protmūšį.

Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime visapusiškai turtingesni!

Rusų kalbos mokytoja metodininkė D. Voitechovič