ES programavimo savaitės atgarsiai

Spalio 11–23 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, praūžė ES programavimo savaitė, kurios pagrindinis tikslas – parodyti, kas yra informatinis mąstymas, algoritmavimas, programavimas, su technologijomis susijusios veiklos, bei suburti motyvuotus žmones, siekiančius sužinoti ir daugiau išmokti apie skaitmeninį pasaulį. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos III–IV klasių mokiniai bei programavimo būrelio nariai aktyviai įsitraukė į programavimo savaitės veiklas, organizuotas gimnazijoje. Tai buvo išvyka į Vilniaus kolegijos informatikos fakultetą bei nuotolinės paskaitos.

Buvęs gimnazijos informatikos mokytojas ekspertas, vadovėlio „PROGRAMAVIMAS c++ kalba 11/12 klasei“ autorius Albertas Dinda mielai sutiko pristatyti mokiniams programavimo raidos pasaulyje ir Lietuvoje pagrindinius etapus bei aspektus.

Vilniaus universiteto doc. dr. Kristina Lapin, programų sistemų studijų komiteto pirmininkė, supažindino mokinius su programų sistemų bakalauro studijomis.

Daug emocijų ir klausimų sukėlė KTU programų inžinerijos katedros vedėjo doc. dr. Tomo Blažausko pranešimas.

Docentas kartu su studentų komanda ATEA yra sukūręs ne vieną virtualios realybės projektą, pritaikytą individualiam sportui, kuriuo galima užsiimti namuose, užsidėjus virtualius „Samsung Gear“ akinius. Tai virtualios realybės irklavimas, jogos pratimai, dviratininkų sportas ir kt.

Nuoširdžiai dėkojame pranešėjams už suteiktą informaciją ir manome, kad šios savaitės renginiai padėjo mokiniams įvertinti savo gebėjimus, polinkius ir apsispręsti dėl tolesnio informacinių technologijų mokymosi.

Taip pat džiaugiamės, kad pasibaigus programavimo savaitei norintys programuoti gimnazijos mokiniai pradės naudotis Vilniaus technikos universiteto automatizuota programavimo mokymo informacine sistema APROMIS https://programavimas.vgtu.lt/.

Parengė informatikos mokytoja M. Gučienė