Advento vakaronė

Jau laikas tau pajusti,

Kad nevalia į širdį įsileisti blogio,

Kad rankos tavo skirtos

Vargstančiam paremti,

Kad lūpos duotos

Žodžiui tik geram ištarti…

(Teresė Leciūtė-Lorenčienė)

Adventas – tai  laikas, kai kiekvienas galime tapti šviesa, gerumu ir meile. Laukdami to mažyčio stebuklo, ne visada prisimename, jog jis ateina tik tada, kai mes atsiprašome vieni kitų, kai ieškome pamirštų, nelaimingų, nuskriaustų ir jiems padedame, kai skleidžiame šviesą. Šviesos spinduliu galime pavadinti gruodžio 21 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje vykusią Advento vakaronę. Nors renginys vyko virtualioje erdvėje, visi galėjome pajusti tą šilumą, kurią skleidė etnokultūros būrelio narės Renata Sliesoraitytė, Rūta Vilkuotytė, Gustė Kujalytė, Edilija Činčikaitė, Ligita Žigaitė ir jų vadovė Jūratė Vitkauskienė.

Apie Adventą, įvairius papročius buvo kalbama autentiška šio krašto tarme, o Jolitos Budrytės-Abromavičienės ir Jūratės Vitkauskienės atliekamos dainos jaudino, vertė susimąstyti. Gražiai nuskambėjo ir 5a klasės mokinių atliekama kalėdinė daina. Gimnazijos direktorė Rima Razmienė padėkojo visiems, kurie prisijungė, vadinasi, įsileido pas save į svečius, kvietė pabūti kartu, pasidalinti gerumu, išmokti atrakinti širdžių duris.

Kita Advento vakaronės dalis – kūrybinės dirbtuvės, kurios jau neįsivaizduojamos be dailės mokytojos Jūratės Vitkauskienės ir technologijų mokytojos Jolantos Šisterovos idėjų. Jos papasakojo ir parodė, kaip galime pasipuošti aplinką, eglutę šventėms patys iš įvairiausių medžiagų, kurių kiekvienas rasime savo namuose. Visi kartu pasigaminome šventinio interjero detalių, kurios bus mielesnės už pačius brangiausius papuošalus.

Dėkojame Mindaugui Vitkauskui, tvarkiusiam techninę Advento vakaronės dalį – rengusiam įrašus, transliavusiam renginį.

Nuotraukos mokytojo Virgilijaus Cicėno