Neįkainojama patirtis „Gyvojoje bibliotekoje“

„Gyvoji biblioteka“ – neformalaus ugdymo metodas, siekiantis laužyti stereotipus, kovoti su diskriminacijos apraiškomis ir kurti didesnį savitarpio supratimą visuomenėje. Šis unikalus metodas pagrįstas paprastu nuoširdžiu pokalbiu tarp skaitytojų ir „Gyvųjų knygų“ – įvairių socialiai pažeidžiamų grupių atstovų. „Gyvoji biblioteka“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2007 metų. Metodas buvo sėkmingai plėtojamas ir sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio.

Vasario 26 d. grupė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 8 ir I–IV kl. mokinių dalyvavo „Gyvojoje bibliotekoje“. Šio renginio vadovė Inga Rancova, o jį koordinavo IIb klasės mokinė Silvija Sinytė. Mokinių atsiliepimai rodo, jog jiems patinka bendrauti, klausytis įvairių istorijų:

Mano nuomone, šis renginys yra puiki proga pamatyti kitą pasaulio pusę bei išmokti ją priimti. Nors šis renginys vyko neįprastai, mes turėjome galimybę sujungti visas „knygas“ ir išgirsti jas kalbantis kartu, tai dar labiau pagyvino šį renginį. Dalyvaujant „Gyvojoje bibliotekoje“, keičiasi mąstymas ir tu pradedi labiau gilintis į visuomenės problemas bei jos jau neatrodo tokios tolimos. Atrodo, jog perskaičiau turiningą ir įdomią knygą, kuri dar ilgai išliks atmintyje.

Ieva Krupeninaitė

Pasitarę nusprendėme, kad buvo labai įdomi, naudinga ir aktuali pamoka. Mūsų nuomonė ir požiūris tikrai pasikeitė. Laukiam panašių užsiėmimų ateityje.

Dovydas Čepas, Kasparas Masevičius, Eliotas Bartkevičius

„Gyvoji biblioteka“ buvo labai smagi, vilties suteikianti patirtis. Buvo labai įdomu ir naudinga sutikti įvairių negalių, traumų turinčių, kitokios seksualinės orientacijos žmonių, o ne vien tik sveikų, vienodų, vienos seksualinės orientacijos žmonių, telpančių į socialinių normų modelį. Ši patirtisleido suprasti, kad pasaulyje yra vietos žmonėms, kurie netelpa į standartinį modelį.

Agnė Semėnaitė

„Gyvojoje bibliotekoje“ tikrai labai patiko, buvo įdomu pasiklausyti skirtingų žmonių istorijų, pabendrauti su jais. Labai tikiuosi, jog turėsim daug tokių susitikimų ir galimybių pabendrauti.

Karina Adamovičiūtė

Mums ši „Gyvoji biblioteka“ labai patiko ir buvo labai įdomu bendrauti su žmonėmis, kurie nebijo papasakoti savo istorijų ir atsakyti į mūsų klausimus. Tikimės, kad ateityje bus dar daugiau tokių susitikimų.

Sandra Ždanaitė, Akvilė Bučelytė

Po „Gyvosios bibliotekos“ mano nuomonė ir mąstymas pasikeitė. Kiekvienos knygos gyvenimo istorija labai įdomi. Man labai patiko klausytis kiekvienos knygos.

Eivilė Jurkuvėnaitė

Labai ačiū! Buvo labai įdomu, smagu. Džiaugiuosi, kad dalyvavau, nesigailiu nė kiek, jeigu dar bus galimybė dalyvauti, tikrai dalyvausiu, labai daug sužinojau ir nesinorėjo, kad susitikimas baigtųsi.

Greta Lipinskaitė