Vėl sulaukėme svečių iš Vokietijos

Nenustebkite šiomis dienomis virš Zigmo Žemaičio gimnazijos pamatę plevėsuojančias dvi vėliavas – Lietuvos ir Vokietijos. Mes labai džiaugiamės, kad 2014 m. rugsėjo 16-25 dienomis pas mus viešės grupė svečių iš Vokietijos Oitino miesto J.H.Foso gimnazijos, su kuria jau 21 metus mus sieja mainų programa. Ši grupė yra jau vienuolikta. Saulėtą antradienio popietę mūsų gimnazijos mokiniai su plakatais, kuriuose buvo įrašyti svečių vardai, ir Vokietijos vėliavėlėmis Vilniaus oro uoste pasitiko 8 mokinius bei dvi jų mokytojas – Iloną Lehmann ir Kathariną Billker. Pirmi nedrąsūs pokalbiai labai greit perėjo į laisvus ir smagius pasakojimus apie save, šeimą, mokyklą ir daugybę kitų įdomių dalykų.

Ankstyvą trečiadienio rytą svečiai buvo maloniai sutikti gimnazijoje – juos sveikino direktorė ir visa bendruomenė. Beje, direktorės Danutės Čepulienės, pavaduotojų Daivos Jasiulionienės ir Jolantos Paulavičienės šeimos taip pat yra dalyvavusios šioje mainų programoje. Po trumpo susitikimo su mokytojais ir mokiniais svečiai apžiūrėjo gimnaziją, kabinetus, lankėsi muziejuje, kur 4b gimnazijos klasės mokinė Viltė Duksaitė anglų kalba labai įdomiai pasakojo apie gimnazijos praeitį. Po šios ekskursijos abiejų mokyklų mokiniai ir mokytojos dalyvavo netradicinėje susipažinimo pamokoje anglų kalba, kurios metu vieni apie kitus sužinojo daugybę įdomių dalykų. Vėliau gimnazijos valgykloje svečiai  galėjo paragauti tradicinių lietuvių cepelinų ir baltos mišrainės.    Po pietų laukė įdomus pasivaikščiojimas po Švenčionis.

Šios dešimties dienų programos metu svečių laukia išvykos į Švenčionių vaistažolių fabriką, Švenčionių pasienio užkardą, UAB „Firidas“, Aukštaitijos nacionalinį parką, Vilnių, Kernavę, Trakus. Taip pat jie turės galimybę pamatyti ir išmokti mūsų šalies liaudies šokių, išgirsti dainų, sužinoti, kokie tradiciniai amatai, kai kurių net išmokti, dalyvaus sportinėje ir kitokioje projektinėje veikloje. Džiugu, kad mokiniai turi progą pažinti kitų šalių kultūrą, vieni kitus, mokosi bendrauti, stiprina anglų kalbos įgūdžius.

Diana Galatiltienė, anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė