Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė yra kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungę gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 5–8, I–II klasių ir Adutiškio skyriaus mokiniai atliko projektinį darbą „Tolerancijos dėlionė“. Mokiniai turėjo nupiešti ar iš nuotraukų, kitų įvairių medžiagų pagaminti dėliones, kurias sujungus į vieną visumą matytųsi paveikslas ar piešinys tolerancijos tema. Mokiniai, pristatydami  savo projektinius darbus, kalbėjo apie toleranciją, apie tai, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu.

Etikos mokytojos Kristina Grigel ir Danuata Voitechovič