Renatos sėkmė varžytuvėse „Tarmių lobynai“

2021 m. balandžio-gegužės mėn. vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“. Varžytuvės vyko nuotoliniu būdu. Konkursui buvo atsiųsti 142 vaizdo įrašai su mokinių pasirodymais. Darbus vertino Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojos dr. Violeta Meiliūnaitė ir dr. Aurelija Gritėnienė. Buvo vertinamas tarmės grynumas, pasirinkto kūrinio turinys, originalumas, atlikėjo artistiškumas.

9-12 klasių amžiaus grupėje I vietą pelnė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Ia klasės mokinė Renata Sliesoraitytė (mokytoja Angelė Burokienė).

Šį kartą Renatos pasirinkti tekstai buvo apie Švenčionių krašto ežerus, jų vardų kilmę. Padavimus Renata  atliko tarmiškai, skambiai, folklorine pasakojimo maniera.

Džiaugiamės Renatos pergale, sveikiname ją ir linkime puoselėti savo tarmę, vertinti gimtąjį žodį.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Angelė Burokienė