Projektas „Dirbsiu saugiai“

Valstybinė darbo inspekcija jau ne pirmus metus balandžio mėnesį organizuoja projektą „Dirbsiu saugiai“, skirtą paminėti Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai. Per nuotolines pamokas mokiniai sužino apie tai, kaip saugiai elgtis klasėje, viešose erdvėse ir namuose. Taip siekiama ugdyti moksleivių domėjimąsi darbuotojų sauga ir sveikata.

Balandžio 20, 21 dienomis gimnazijos 5a, 6a ir 6c klasių mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo organizuotose pamokose apie saugą ir sveikatą. VDI Vilniaus skyriaus vyriausios darbo inspektorės paprastai ir vaizdžiai supažindino mokinius su saugaus darbo pagrindais,  dažniausiai kylančiais pavojais darbe bei aplinkoje ir būdais, kaip galima išvengti nelaimių. Taip pat papasakojo, kokie pavojai tyko darbuotojų, kokiais būdais galima apsisaugoti nuo kylančių rizikų. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir žiūrėjo vaizdo įrašus, stebėjo pateiktis ir įsiminė, kaip naudojamos darbuotojų asmeninės apsaugos priemonės, kokia įspėjamųjų ženklų, esančių ant įvairių priemonių ir etikečių, reikšmė. Be to, pamokų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje.

Darbo saugos temos yra labai svarbios ir aktualios. Tokiuose projektuose mokiniai noriai, aktyviai dalyvauja ir domisi pateikta informacija. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisidėti prie Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos paminėjimo.

Biologijos, žmogaus saugos mokytoja Lilija Rutkovskaja