Olweus programa

NUO 2017 METŲ RUGSĖJO GIMNAZIJOJE VYKDOMA NACIONALINĖ OLWEUS PATYČIŲ IR SMURTO PREVENCIJOS PROGRAMA (OPPP)

• remiasi daugiau nei 45 metų vykdomų tyrimų rezultatais ir daugiau nei 30 m. praktinio taikymo patirtimi
  • pasaulyje pripažinta kaip efektyvi patyčių mažinimo programa
  • plati įgyvendinimo strategija
  • sukurta Skandinavijoje, taikoma visame pasaulyje (Islandijos, Anglijos, Škotijos, Airijos, Olandijos, Vokietijos, Lenkijos, Australijos, Japonijos ir kt. šalių mokyklose)

Esminiai Olweus patyčių prevencijos programos kriterijai

• Šiluma, pozityvus susidomėjimas ir suaugusiųjų aktyvumas;
  • griežtos netinkamo elgesio ribos;
  • nuoseklus, tačiau ne priešiškas ir ne fizinis supažindinimas su neigiamomis pasekmėmis, kai nesilaikoma nustatytų elgesio taisyklių;
  • suaugusieji turi atlikti autoriteto ir teigiamo pavyzdžio vaidmenį.

Olweus patyčių prevencijos programos tikslai

• sumažinti patyčias tarp mokinių;
  • užkirsti kelią naujų patyčių problemų atsiradimui;
  • siekti geresnių tarpusavio santykių mokykloje.

Olweus programos įgyvendinimo principai:

• Patyčių stabdymas – suaugusiojo atsakomybė ir pareiga.
  • Mokytojai itin daug šilumos ir dėmesio skiria mokiniams, įsitraukia į jų veiklas.
  • Mokykloje yra susitarta dėl teisingų ir tvirtų ribų nepriimtinam elgesiui, ir kai jos pažeidžiamos, metodiškai naudojamos neagresyvios bausmės „Nuobaudų kopėtėlės“
  • Kiekvieno mokyklos darbuotojo kompetencija –  atpažinti patyčias bei gebėjimas tinkamai į jas reaguoti.

OPPP yra visos mokyklos programa, kurios sėkmei reikia aukšto lygio bendradarbiavimo ir viso mokyklos personalo dalyvavimo.

Įgyvendinant OPPP, itin svarbus yra mokytojų ir visų gimnazijos darbuotojų bendradarbiavimas.

Siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugusieji imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs

Mokiniams skelbiama pagrindinė Olweus patyčių prevencijos programos žinia –  Mūsų mokykloje nesityčiojama!

Šiam tikslui pasiekti skirtos keturios prieš patyčias nukreiptos taisyklės:

• Mes nesityčiosime iš kitų;
  • Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi;
  • Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
  • Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi – pasakysime suaugusiems mokykloje arba namuose.

Atsisiuntimai

Spustelėkite ant kad atsisiųsti dokumentą

OPPP pristatymas

Nuobaudų kopėtėlės

Informacija tėvams

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Olweus patyčių prevencijos programos mokinių apklausos 2017/2018/2019 m. duomenų lyginamoji analizė

Olweus programos kokybės užtikrinimo planas 2020 m. sausio mėn. – 2021 m. sausio mėn.

Įsakymas dėl OLWEUS patyčių prevencijos programos koordinacinio komiteto (OPKK) bei mokymosi ir supervizijų grupių (MSG) sudėties tvirtinimo