LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja

AntraštėInformacija apie lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos vykdymą nuotoliniu būdu
Turinys​            Vadovaujantis 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Nr. V-372 „Dėl Rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo“ patvirtintomis Rekomendacijomis dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu, visose Lietuvos mokyklose ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu būdu.

Atkreipiame dėmesį, kad 2019–2020 mokslo metų lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, reglamentuoja lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos vykdymą ir nuotoliniu būdu. Tokią galimybę numato minėto aprašo 23 punktas:

„23. Mokiniai, besimokantys nuotoliniu būdu, gali laikyti įskaitą nuotoliniu būdu mokyklose, kurios turi teisę mokyti nuotoliniu būdu:

23.1.  įskaitos vykdymo dieną per pokalbių ir vaizdo duomenų perdavimo programas („Skype“, „Google Talk“ ar kt.) mokinys ar buvęs mokinys atsakinėja  sąraše nurodytu laiku. Prie kompiuterio esančiam egzaminuojančiam ir vertinančiam mokytojui mokinys turi būti matomas ir girdimas;

23.2.  mokinio, laikančio įskaitą nuotoliniu būdu, viešasis kalbėjimas įrašomas – daromas skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas. Už įrašą atsakinga įskaitą vykdanti mokykla;

23.3.  mokykla, naudodamasi informacinėmis komunikacinėmis priemonėmis įskaitoms vykdyti, turi užtikrinti, kad skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas būtų išsaugotas 6 mėnesius.“

AntraštėPagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas 2019-2020 mokslo metais nevyks
Turinys​        Informuojame, kad  2019-2020 mokslo metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas nebus vykdomas, nes Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras 2020 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-480 „Dėl pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir socialinės pilietinės veiklos 2019-2020 mokslo metais“ nustatė, kad 2019-2020 mokslo metais pagrindinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys nuo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo atleidžiamas, o pagrindinio ugdymo 5-10, I-II gimnazijos klasės mokinys, 2019-2020 mokslo metais ne iki galo atlikęs ar neatlikęs socialinės-pilietinės veiklos, yra atleidžiamas nuo jos atlikimo.

Be to, informuojame, kad 2019-2020 mokslo metais planuoti nacionaliniai pasiekimų patikrinimai 4 pradinio ir 8 pagrindinio ugdymo programų klasių mokiniams nevyks.​

AntraštėInformacija apie menų, technologijų mokyklinių brandos egzaminų ir brandos darbo pristatymų vykdymą nuotoliniu būdu
Turinys​Informuojame, kad, remiantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. V-516 „Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymo Nr. ĮSAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, pakeistas Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo 114 punktas. Jame numatoma, kad brandos darbo, menų ir technologijų brandos egzaminų mokinių darbai pristatomi ir vertinami mokyklinio brandos egzamino vertinimo centruose arba nuotoliniu būdu.