Karjeros diena

Su pirmųjų gimnazijos klasių mokiniais susitiko ,,Sodros“ darbuotojai - A. Vilkuotienė, Švenčionių poskyrio klientų aptarnavimo skyriaus vedėja, ir R. Achranovičius, Zarasų poskyrio klientų aptarnavimo skyriaus vedėjas. Jie papasakojo mokiniams apie socialinio draudimo darbuotojo profesiją, ,,Sodros“ funkcijas ir kt. Svečiai akcentavo, kad be profesinių gebėjimų labai svarbu yra gebėjimas bendrauti, nuoširdžiai sprendžiant žmonių problemas. Mokinai aktyviai atsakinėjo į  svečių klausimus.

Balandžio 26 diena Švenčionių Z.Žemaičio gimnazijoje buvo ypatinga. Sulaukėme būrio įdomių žmonių, norinčių pasidalinti savo profesine bei gyvenimiška patirtimi. Gimnazijoje buvo vedamos integruotos karjeros pamokos. Jaunam žmogui sunku susivokti profesijų įvairovėje, tad svečiai čia buvo puikūs pagalbininkai – kiekvienas stengėsi atskleisti savo profesijos subtilybes.

Su ugniagesio gelbėtojo profesija, ugniagesio karjeros galimybėmis ir profesinėmis perspektyvomis mokinius supažindino Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių  PGT VPPP  inspektorė  I. Laurinavičienė ir vyresnysis inspektorius A. Ustinovičius. Sėkmingą ugniagesio gelbėtojo darbą lemia drąsa, emocinis stabilumas, mokėjimas dirbti komandoje. Būtina greita reakcija, gera fizinė sveikata bei ištvermė.

Apie bibliotekininko profesijos subtilybes kalbėjo Švenčionių viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja L. Untanienė ir bibliografė J. Politienė. Vedėja  pabrėžė, kad visiems, kas myli žmones, mėgsta įdomų bendravimą su įdomiais žmonėmis, tikrai ši specialybė pati tinkamiausia.

Susitikę su Vilniaus teritorinės darbo biržos Švenčionių skyriaus vyresniąja  specialiste Sigita Čepiene 3 gimnazijos klasių mokiniai turėjo puikią galimybę pasiklausyti aktualios jiems informacijos apie paklausias ir populiarias profesijas, įsidarbinimo galimybes Švenčionyse ir aplinkinėse vietovėse, finansuojamus projektus. Apie darbo biržas dažnai sudaroma klaidinga nuomonė – esą, ten eina tik tie, kurie niekam tikę. Iš tikrųjų šios įstaigos atstovė pateikė daugybę konkrečių pavyzdžių iš savo aplinkos ir įrodė, kokių galimybių norintiems kažką pasiekti profesinėje srityje gali atsiverti, tarpininkaujant būtent darbo biržai.

Buvusio gimnazijos mokinio D. Jakubausko pokalbis  su 3-4 gimnazijos klasių mokiniais apie fotografo profesiją buvo atviras ir šiltas. Darius pasakojo apie studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, apie darbo pradžios sunkumus, apie savo verslo pradžią. „Dalis žmonių fotografuodami tiesiog įamžina savo kasdienį gyvenimą, kiti stengiasi užfiksuoti gamtos reiškinį ar faktą.  Bet ar fotoaparatą rankose laikantis žmogus savaime tampa tikru fotografu? Riba tarp fotografo-mėgėjo ir fotografo-profesionalo yra“, – sako Darius.

Gimnazijos psichologė J. Pošiūnienė susitikime su mokiniais sakė, kad psichologo profesija vis dar yra gana mistiška ir miglota sritis mūsų visuomenėje. Galbūt dėl to ji apaugusi įvairiausiais mitais, kurie trukdo žmonėms atrasti pagalbą ir spręsti kylančias problemas. Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir problema yra unikali. Juk žmonės skiriasi charakteriu, įsitikinimais, vertybėmis, patirtimi, tad net ir į, atrodytų, panašią problemą kiekvienas žmogus žvelgia skirtingai.

Abiturientai susitiko su ,,Kalba. Lt“ vadybininku Vytautu Masioku. Klausytis paskaitos ar aktyviai bendrauti? Kas įdomiau? Žinoma, įdomesnis yra dialogas. Tokioje paskaitoje laikas neprailgsta – 45 minutės pralekia akimirksniu. Abiturientai per tą laiką sužinojo apie studijas užsienyje ir Lietuvoje. Svarbu tai, kad informacija perteikta įdomiai, daugelis dalykų pasakojama iš patirties. Susirasti informacijos apie studijas šiais laikais sugeba visi, bet tai, kas parašyta, kartais interpretuojama kitaip. Tad šis pokalbis buvo labai naudingas.

Mokiniai dalyvavo ,,Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto dr. Nerijaus Mačiulio tiesioginėje vaizdo pamokoje ,,Ką mes ,,dirbsime“ po 20 metų?“ Pamokos pradžioje ekonomistas išvardijo profesijas, kurias jis ketino rinktis, aptarė darbus, kuriuos dirbo, ir galiausiai priėjo išvados, kad ,,mokytis visą gyvenimą taps norma“. Abiturientai sužinojo apie ateities profesijas ir darbo rinkos poreikius,  kad daugelyje sričių žmogų pakeis robotai, finansų srities specialybes.

Tądien gimnazijoje viešėjo ir MRU profesorė Kristina Schimmels iš Amerikos, Oklahomos valstijos. Mykolo Romerio universitete ji dėsto lingvistiką ir užsienio kalbų dėstymo metodus. Kartu su profesore atvyko dvi studentės: lietuvė Paulina ir Rita iš Izraelio. Studentės papasakojo apie savo studijas MRU ir pakvietė mūsų gimnazijos mokinius prisijungti prie šio universiteto studentų.

Karjeros dienos renginių tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis patinkančias  profesijas, ateityje garantuosiančias mėgstamą darbą.  Manau, tokie susitikimai padės mokiniams pasirinkimo kryžkelėje.

Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos karjeros specialistė Asta Abramovičienė