Aš pasakiau: ačiū ir iki pasimatymo

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos vokiečių k. mokytoja Elena Nilovinė, 2c kl. mokinė Agnė Paulavičiūtė 2011 m. rugsėjo 21 dieną 23 valandą Vilniaus geležinkelio stotyje švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Elenos Nilovienės, Virgilijaus Cicėno bei Richardo Štuikio, sutiko dešimtąją Vokietijos Oitino J.H.Foso gimnazijos mokinių delegaciją su vadovais Ilona Lehman ir Torsten Heins. Vokiečiai Lietuvoje viešėjo dešimt dienų, kartu su lietuviais vykdė specialiai svečiams sukurtą programą. Buvo daug išvykų, todėl svečiai galėjo susipažinti su Lietuvos gamta, papročiais, kultūra bei istorija. Kadangi ši apsikeitimo grupė buvo 10-oji, vokiečiai ir lietuviai darė vieni kitiems atvirukus ir medalius paminėdami gražų bendradarbiavimo jubiliejų. J.H.Foso gimnazijos mokiniai ir jų vadovai vyko į Švenčionių vaistažolių fabriką, Aukštaitijos nacionalinį parką, Švenčionių rajono Adutiškio pasienio užkardą, Vilnių, Trakus. Vokiečiai, kartu su lietuviais vykdydami ekonomikos projektą, vaikščiojo po parduotuves, užsirašė prekių kainas. Parengę skaidres ar nupiešę piešinius visiems pristatė surinktą informaciją. Pasirodo, vykdyti projektus drauge žymiai įdomiau. Tradicinio „Dainų vakaro“metu buvo sugiedoti Vokietijos ir Lietuvos nacionaliniai himnai, skambėjo dainos lietuvių, vokiečių bei anglų kalbomis. Pralaimėję krepšinio varžybas, svečiai visas viltis dėjo į futbolo rungtynes. Deja… Bet nugalėjo gera nuotaika! Rugsėjo 23 dieną į gimnaziją rinkosi svečiai iš Oitino, šeimų, kuriose jie gyveno, nariai, mokytojai. Liaudiška vakaronė „Sveiki gyvi sveteliai“ smagiom dainom, trankiais šokiais, užburiančia Adutiškio kaimo kapelos muzika ne ką nusileido populiariai TV laidai „Duokim garo“. Dalindamiesi įspūdžiais, svečiai sakė: „Pavydim Jums. Mes jau seniai nebemokam savo tautos liaudies šokių.“ Atsisveikinimo vakaras buvo kupinas teigiamų emocijų. Padėkojusi už puikų bendradarbiavimą, gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė perdavė atsiminimo dovanėles J. H. Foso gimnazijos bendruomenei, direktoriui Dr. Kiusteriui bei ilgamečiam mokyklų partnerystės koordinatoriui H. Fromeltui. Svečiai nuoširdžiai padėkojo už turiningą viešnagės programą, pakvietė pavasarį atvykti į svečius. Audringas ovacijas sukėlė vokiečių mokinių padėkos žodžiai, tariami lietuvių kalba, nuotaikingas koncertėlis. Atsisveikinimo vakaro kulminacija buvo mokytojų Marytės Likienės bei Kazimiero Pranskaus parengta muzikinė programa. Per visas dešimt dienų lietuviai labai susidraugavo su vokiečiais, o paskutinę dieną išlydėjo juos į Nidą. Atsisveikino su ašaromis akyse, nes viešnagė juos labai suartino. Lietuviai dar ilgai nepamirš savo draugų iš Vokietijos bei šį pavasarį patys keliaus į jų šalį. Viešnagės programą įgyvendinti padėjo rėmėjai. Dėkojame •Švenčionių rajono savivaldybės merui Vytautui Vigeliui, •UAB „Svirka“ vadovui Vytautui Bulkai, •UAB „Maltosa“ direktoriui Valerijonui Kožemiako, •UAB „Lakaja“ vadovams Liudmilai ir Arvydui Zitikiams, •UAB „Saunila“ direktorei Genovefai Dimšienei, •UAB „Švenčionių vaistažolės“ generaliniam direktoriui Arūnui Žilėnui, •šeimoms, priėmusioms ir apgyvendinusioms mokytojus ir mokinius iš Vokietijos.