Atvirų durų diena „Šok į tėvų klumpes 2022“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau aštuntus metus inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai birželio 8–15 dienomis prisijungė prie iniciatyvos ir į mokinių profesinį veiklinimą įtraukė artimuosius.

5b klasės mokiniai „pasimatavo“ pasieniečio profesiją. Į Švenčionių pasienio užkardą penktokus pasikvietė Gretos tėtis pasienietis Gediminas Garla. Jis papasakojo, kas yra valstybės siena, kaip ji saugoma, aprodė užkardą, pristatė pasieniečių naudojamą techniką, ginkluotę, specialiąsias priemones sulaikant pažeidėjus. Kinologai ir jų tarnybiniai šunys sulaukė daug mokinių dėmesio ir suteikė džiaugsmo. Daug smagių įspūdžių paliko ir pasivažinėjimas keturračiu. Mokiniai į klausimą, ar norėtų būti pasieniečiais, atsakė labai įvairiai:

„Man labai patiktų būti pasieniečiu. Tai įdomu ir geriau būtų Lietuvai“ (Emilis)

„Pasieniečių darbas pavojingas, bet ir padeda šaliai, apsaugo žmones“ (Ugnius)

„Manau, kad ne, nes tai yra nelengvas darbas. Tu turi būti sveikas, judrus, sportiškas ir labai

labai atidus“ (Gabija)

„Norėčiau. Būčiau stipri, dresuočiau šunis ir būtų smagu“ (Mija).

5b klasės vadovės Angelės Burokienės informacija

6c klasės mokiniai susipažino su pramoniniu alpinizmu ir aukštalipio profesija. Emilio tėtis dirba aukštalipiu. Jo darbo stažas šioje srityje 16,5 m. Yra dirbęs įvairiose Europos ir Skandinavijos šalyse. Kiekvienoje šalyje reikia išklausyti mokymo kursus, atitinkančius tos šalies reikalavimus. Tenka dirbti įvairiomis sąlygomis kalnuose, atliekami sudėtingi konstrukcijų surinkimo ir remonto darbai 100 m. ir didesniame aukštyje. Šiuo metu dirba Suomijoje. Vykdo 4G ir 5G ryšių paleidimo darbus.

6c klasės vadovės Nijolės Dabrienės informacija

Birželio 10 d. 6b klasės mokiniai virtualiai susitiko su Ugniaus mama Aurelija Lapinaite tam, kad susipažintų su jos profesija ir darbo specifika. Mamytė dirba socialine darbuotoja ir koordinatore Užsieniečių registracijos centre, Vilniuje. Pradžioje mokiniai buvo supažindinti su mokslo įstaiga MRU, kurioje  baigė teisės studijas, o vėliau papasakojo, kokias funkcijas ji atlieka savo darbe. Tai teismų koordinavimas, užsieniečių apgyvendinimas, lydėjimas į parduotuvę, mokyklas, darželius… Darbas pilnas iššūkių ir netikėtumų. Aurelija pasakojo, kaip jai bendraujant su islamą išpažįstančiais užsieniečiais pravertė ne tik teisės studijos, bet ir istorijos išmanymas ir keletas metų gyvenimo Dubajuje. Darbas rizikingas, nes neretai organizuojamos riaušės, todėl labai svarbu išmanyti ir žmonių psichikos ypatumus. Teko dalyvauti gimdymuose, nes islamo moterys to reikalavo. Ugniaus mamytė akcentavo, kad jos darbas tuo ir žavus, kad kiekvieną pamainą nežinai, kas tavęs laukia.

6b klasės vadovės Ramunės Skripskaitės Li informacija

Birželio 10 dieną vieną iš pamokų mums vedė Jolanta Jarošaitė, mūsų klasiokės Gerdos mama. Pamoka buvo netradicinė, nes joje kalbėjome apie profesijas. Gerdos mama dirba verslo metodininke Švenčionių verslo ir turizmo centre. Ji detaliai papasakojo apie savo išsilavinimą, veiklą bei profesijos teikiamas galimybes. Paskui atsakė į visus mus dominančius klausimus. Pamoka pralėkė kaip akimirka – buvo labai įdomu.

6d klasės mokiniai

Birželio 14 dieną 7a klasės mokiniai keliavo į kelių priežiūros įmonę. Ėjome nuo gimnazijos pėsčiomis. Vadovas Vaidas Taraškevičius mums papasakojo apie kelių priežiūrą, kada susikūrė, kokių profesijų reikia dirbant kelių tarnyboje. Taip pat papasakojo, kur darbininkai valgo, persirengia, poilsiauja. Raimondas Činčikas ir Gabijos tėvas Miroslavas Zenkevičius papasakojo apie kelių priežiūros techniką, kur yra įvairūs kelio ženklai, įrankiai bei pati technika. Keli mokiniai išbandė techniką, pasėdėjo viduje, apžiūrėjo. Ekskursija visiems labai patiko. Dėkojame auklėtojai Irenai, kad surengė mums tokią netradicinę pamoką. Taip pat tariame ačiū kelių priežiūros įmonės darbuotojams už dovanas, įdomų pasakojimą. Gavome atšvaitų, kuprinę, knygelių ir liemenių, kad mus matytų kelyje ir būtume saugūs ir sveiki!

7a klasės mokinė Gabija Zenkevičiūtė

Ib klasės mokiniai lankėsi MO muziejuje, dalyvavo edukacijoje ,,Daiktai iš lagamino“. Mokiniai susipažino su   MO muziejaus erdve, meno kūriniais,  kurie kiekvienas turi istoriją. Susiskirstę į grupeles, pasirinkę daiktą iš seno lagamino, kūrė istorijas į pagalbą pasitelkę MO kolekcijos meno kūrinius. Mokiniai susipažino su  edukatoriaus  profesija. Sužinojo, kad  išsilavinimas turi būti ne žemesnis kaip aukštesnysis, edukatorius  turi  gebėti organizuoti darbą grupėje, būti kūrybiškas, komunikabilus,  iniciatyvus,  mokėti naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir gebėti jas praktiškai taikyti darbe. Žmogus turi būti empatiškas, charizmatiškas, mokėti sudominti, įtraukti. Tokia buvo mūsų gidė Miglė MO muziejuje.

Ib klasės vadovės Aušros Kurpienės informacija

Birželio 8 d. IIIa gimnazijos klasės mokiniai lankėsi Smiltės mamos Ievos Navikienės gėlių salone ,,Ievos Pievos“. Mokiniai susipažino su floristo darbo ,,virtuve“, pamatė, kaip kuriamos nuostabios puokštės, kurios džiugina Švenčionių rajono žmones, pabandė patys iš gėlių sukurti kompoziciją.

IIIa klasės vadovės Loretos Alionienės informacija

Parengė karjeros koordinatorė A. Abramovičienė